Apple iPad Pro İçin 8,5 Milyon Adet OLED Ekran Sipariş Etti

Apple’ın OLED ekranlı yeni iPad Pro ve yeni M3 MacBook Air modellerini birlikte piyasaya sürmek gibi bir planı vardı. Ancak önce yeni M3 MacBook Air modellerini duyurdular ve bu ayın sonlarında OLED iPad Pro’yu piyasaya sürmeleri bekleniyor. Apple, LG ve Samsung’dan 8,5 milyon OLED ekran sipariş etti, bu da onların yeni iPad Pro’ya yüksek talep beklediklerini gösteriyor.

Yakında gelecek olan iPad Pro bu serinin son on yıl içerisindeki gelişimi için önemli bir adım olacağı söyleniyor. Apple, yeni ekranın yanı sıra iPad’in gövdesini de yeniden tasarlamayı, MagSafe gibi özellikler eklemeyi ve tableti daha da inceltmeyi planlıyor. Geçen yıl Apple’ın yeni iPad modeli çıkarmaması ürüne olan talebin azalmasına neden oldu. Kazanç tahminleri aynı zamanda iPad gelirlerinde de %10’luk bir düşüş olduğunu gösterdi. Talebin düşük olmasının nedenlerinden biri yeni bir modelin bulunmamasıydı ancak Apple son çıkan ürünlerinde herhangi bir yenilikçi tasarım veya özellik sunmamıştı.

Bu yıl iPad serisinin tamamını daha iyi dahili bileşenlerle ve yeni tasarımlarla geliştirmeyi planlıyorlar. Şirket Pro modelleri için OLED ekran üretmek konusunda Samsung ve LG’ye güveniyor. Samsung 11 inçlik model için 4 milyon adet OLED ekran üretirken LG ise 13 inçlik model için 4,5 milyon adet üretecek. Boyuttaki fark nedeniyle 13 inçlik model daha popüler olabilir. Her iki tedarikçi de Apple’dan daha fazla sipariş almak için çalışıyor ancak kalite standartları üretimi etkileyebilir.

Apple’ın iPad Pro için üretilen OLED panelleri, gelişmiş kontrast oranı, derin siyah ve doğru renkler sunarak sektörün en iyisi olabilir. Kalite ve kapasiteye bağlı olarak OLED üretimini tedarikçiler arasındaki bölme yaklaşımını değiştirebilir. Ayrıca muhtemelen yeni panel nedeniyle OLED iPad Pro modellerinin fiyatını da arttırmayı planlıyorlar. Ek olarak iPad Pro daha iyi performans için M3 çipinden güç alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x