Çalımbay’ın kredisi yalnızca 2 maç mı?

Yabancıya sınırsız kredi, yerliye 2 maç! Hadi siz olun da şaşırmayın! Yahu elin yabancısına her türlü olanağı ve krediyi sağlıyoruz, ama yerliye gelince gereken sabrı gösteremiyoruz maalesef!
Efendim, Milliyet her zaman olduğu gibi “Çalımbay’a 2 maç kredi” haberiyle gündemi belirledi. Yönetimlerin işine karışmak gibi bir derdimiz yok, kişisel doğrularımızı masaya yatırırız, kırmadan-dökmeden eleştiririz. Yan yollara sapmam, kenarlardan dolanmam, lafımı esirgemem, pat diye söylerim, açık sözlü olduğumu herkes iyi bilir.
Yeni yönetim, Rıza hocayla devam eder veya etmez, onların bileceği iş, ancak ona 2 maçlık kredi tanınması bana ters geldi! Yönetim her konuda şeffaflık politikası izleyeceğini sıkça dile getiriyor, harika. Ne var ki şu teknik adam konusunda öyle spekülasyonlar, öyle senaryolar yazılıyor ki, bizim de kafamız karıştı! Takımın zaten negatif bir görüntüsü var, Kartal’ı ayağa kaldırmak, radikal kararlardan geçiyor. Teknik adam konusu üç bilinmeyenli denklem gibi kaldığı sürece hem bu tür spekülasyonlar devam eder, hem de takım daha çok yıpranır!
Rıza Çalımbay’ın bu karar karşısında istifa etmesi gerektiğini savunanlar çoğunlukta, onun aklında ne geçiyor bilemem! Çalımbay’ın buna ‘onay’ vermesinin altında kuşkusuz Beşiktaş’a olan sevdası büyük faktördür, o Kartal’ın ‘Atom Karınca’sıdır.
Velev ki Beşiktaş, Alanya ve Hatay maçlarını kazandı, yola Rıza Çalımbay ile mi devam edeceksiniz, merak ediyorum!

GÜZEL SÖZLER

“Küçük bir mutluluk istiyorum. O kadar küçük olsun ki, istemesin kimse benden onu.” NAZIM HİKMET

Biz de ‘yeter’ diyoruz!
Halil Umut Meler’e yumruklu saldırı olayının ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin,”Yeter, yeterrr” diye bağırması hala gündemdeki sıcaklığını koruyor! Evet, sayın Büyükekşi, yeter tabi ki, bizler de bıktık artık, o yeşil çimlerin içinde yaşanan skandallardan! Öyle ‘yeter’ diye, bağırmakla bu işler çözülmüyor, çözülecekse, biz de gırtlak patlatalım sayın başkan!
İşin özeti, ‘lafla peynir gemisi yürümez’, bunların önüne geçmek radikal kararlarla doğru orantılıdır. Kimileri bu olay ‘milat’ diyor, bu lafları bizler çok duyduk, değişen bir şey yok, aynı tas, aynı hamam!

Rezaletin son perdesi
Vah, Türk futbolu vahhh, ne hale geldi! Hakem yumruklanıyor, tekmeleniyor, İstanbulspor-Trabzonspor maçında Başkan Ecmel Sarıalioğlu, takımını sahadan çekiyor, oyun yarıda kalıyor!
İstanbulspor’un isyanına katılmamak mümkün değil, skor 1-1 iken ev sahibi takımın buz gibi penaltısı verilmiyor, o pozisyon dönüyor, kalesinde gole dönüşüyor! Pozisyon VAR’ın radarına takılıyor, uzun süre inceleniyor, hakem Ali Şansalan golü veriyor. Burada VAR hakemi Serkan Tokat’ın hakemi ekran başına çağırması gerekirdi. Yoksa çağırdı da Şansalan kafasına göre mi takıldı, şimdilik bilmiyoruz.
Başkan Sarıalioğlu’nu yatıştırmak için futbolcular her yolu denediler, ikna edemediler maalesef! Başkanın isyanını anlayabiliyorum, her puan onlar için altın değerinde, can derdindeler, can!
Dönelim hakem ve VAR cephesine… Nedir bu Türk futbolunun sizlerden çektiği arkadaş, adaleti eşit dağıtın diye her türlü olanağı altın tepsi içinde size sundular, ama sizler bildiğinizi okumaya devam ediyorsunuz, yazıklar olsun!
Eyyy TFF, eyyy Başkan Mehmet Büyükekşi, batıyoruz, batıyoruz! Hakem Şansalan ile VAR’daki arkadaşın ne konuştuklarını kamuoyuna açıklamak zorundasınız, lamı-cimi yok, kartopu giderek büyüdü, çığa dönüştü, büyük tehlike kapıya çoktannn dayandı bile!

Başımızın tacısınız
Biliyoruz ki futbol ülkemizin 1 numarasıdır, onunla yatar, onunla uyanırız. Ne var ki, 2023’te Filenin Sultanları ve kadın voleybol takımlarımız bunu terse çevirdi, ülkemize toplamda 8 altın madalya kazandırarak, zirveye oturdular, olmayan futbolumuzu bize unutturdular!
Kişisel olarak Filenin Sultanları’nın maçlarını hiç kaçırmadım, onları izlerken, müthiş keyif aldım, onların başarılarıyla gurur duydum. Artık fanatik bir voleybol izleyicisiyim, Türk kadının başaramayacağı hiçbir zorluk yoktur, bunu bir kez daha kanıtladılar, helal olsun, her zaman baştacımızsınız.
Son alarak Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde Eczacıbaşı ile Vakıfbank karşı karşıya geldi. Müthiş bir mücadele izledik, 3-2’lik skorla Eczacıbaşı ipi göğüsledi, zirveye çıktı. Tabi ki Vakıfbank ikinci olmasına karşın, gönüllerimizde onlar da taht kurdu.
Kadın voleybol takımlarımız, Cumhuriyetimizin 100. yılına başarılarıyla damga vurdu, iyi ki varsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x