Days Gone’un Devam Oyununun Çıkıp Çıkmayacağı Nihayet Belli Oldu

PlayStation özel oyunlarının genel anlamda oyuncuların beğenisini topladığını biliyoruz. Bunlardan biri de 2019’da piyasaya sürülen Days Gone’du. Post apokaliptik bir açık dünyada geçen hayatta kalma türündeki hikâye odaklı yapım, dünya çapında başarı yakalamıştı. Bol bol motosiklet sürdüğümüz oyunda, insanların zombiye dönüştüren bir pandeminin sonrasında hayatta kalmaya çalışıyorduk.

Days Gone’un çıkışının üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmesine rağmen devam oyununun gelip gelmeyeceği hayranlar tarafından çok merak ediliyordu. Oyunun yönetmenliğini yapan Jeff Ross’tan moralleri bozacak açıklama geldi.

Sony yöneticileri Days Gone’u sevmediği için devam oyunu gelmeyecek

Jeff Ross, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen PlayStation etkinliği öncesinde konuştu ve devam oyunuyla ilgili soruları yanıtladı. Ross, maalesef Days Gone 2’yi göremeyeceğimizi ifade etti. Bunun nedeninin ise Sony olduğunu aktardı.

Ross’a göre Sony’nin üst seviye yöneticileri oyunun hiçbir zaman hayranı olmadı ve beğenmedi. Bu da devamının gelmesinin önüne geçti. Açıklamalarda yeni PlayStation CEO’su Herman Hulst’ın da oyunu beğenmeyenler arasında olduğu da yer aldı.

Ünlü oyun tasarımcısı, hâlâ çok fazla insanın kendisine bu soruyu yönelttiğini söylerken yeni açıklamasının konuyu aydınlatacağını ifade etti. İlerleyen yıllar için umudumuz olmaması gerektiğinin de altını çizerek “Asla devam oyunu gelmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Days Gone, başlarda yaşadığı sorunlar nedeniyle eleştirilmişti. Ancak zamanla kendine has bir hayran kitlesi oluşturdu ve gayet sevilen bir zombi oyununa dönüştü. Bu yüzden Ross’un yaptığı açıklamalar, oyunu sevenler için üzücü bir haber.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x