Erden Timur’dan Fenerbahçe yanıtı! Şeffaf, doğru bir arınma istiyoruz

Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kapsamında Anıtkabir’e düzenlenen ziyaret sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erden Timur, sözlerine şu şekilde başladı:

Bizim için çok gurur verici. Buradaki enerji muazzam. Memleketimizin birlikteliği, kutuplaşmanın tam aksine birleşmeye ihtiyacı var. Atatürk’ün çizdiği yol, her zaman birleşme yolu. O yol, geleceğimizi aydınlatıyor. Galatasaray olarak biz de her zaman bu yolda ilerliyoruz. 100. yılda burada bulunmak onur verici. İnşallah daha nice 100 yıllara insanlar bu yoldan ayrılmazlar.

“Türk futbolu adına güzel bir arınma olacak bir şeye vesile olmuş oluruz”

Canlı yayındaki açıklamalarının ardından Fenerbahçe’nin TFF’ye iddialarının araştırılması yönünde başvuru yaptığı hatırlatılan Erden Timur, şu sözleri sarf etti:

Gündemi değiştirmek doğru olmaz. Amacımız gerçekten şeffaf, doğru bir arınma olsun. Bunu istiyoruz. İnşallah kulüp olarak başkanımız liderliğinde müracaat yapacağız. İnşallah Türk futbolu adına güzel bir arınma olacak bir şeye vesile olmuş oluruz. Temennimiz bu yönde.

Neler olmuştu?

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, katıldığı bir televizyon programında ve Fenerbahçe Başkanı hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Sarı-lacivertliler, Timur’un açıklamaları sonrası Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunmuştu.

Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada, şunlar denilmişti:

Kulübümüz, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur’un yaptığı açıklamalar üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x