Fenerbahçe’den yeni açıklama! “Rakibimizin penaltısı verilmedi”

Fenerbahçe Yönetimi Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci sert bir açıklama yaptı.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada iki gün önce oynadıkları Süper Lig maçında Fatih Karagümrük ve kendilerinin net penaltılarının verilmediğini söyledi. 

Ketenci; açıklamasında rakipleriyle sahada, temiz futbol ve adil rekabet talebiyle saha dışında verdikleri mücadeleyi vurgularken sistematik şekilde saldırılara maruz bırakıldıkları bu sezonda bir kez daha hedef gösterildiklerini belirtti.

“Yüzde yüz penaltı es geçildi”

İşte yapılan o açıklama:

“Sezon başından itibaren maçlarımızda aleyhimize fahiş hatalar yapıldığı futbol kamuoyunun malumudur.

Oynadığımız son karşılaşmada ise rakibimiz VavaCars Fatih Karagümrük’ün yüzde yüz penaltısı verilmemiş; buna karşılık takımımızın da yüzde yüz penaltısının es geçildiği tartışılmaz bir gerçektir.

İlk defa bir maçımızda cereyan eden ve lehimize yaşanan fahiş hakem hatası ile ilgili hem VAR kayıtlarının açıklanmasını hem de daha evvel bir örneği olmamasına rağmen maçın tekrarını talep ettik.  

Ancak, yıllarca Türk futbol severlerin aklından çıkmayacak fahiş ve trajikomik hakem hatalarından faydalanan ve haksızca elde ettiklerini hak sayanlar hiç aynaya bakmadan yine sahneye çıktılar.

Kamuoyundaki tüm aktörleri ile yangın çıkarmaktan geri durmayanlar, bu kez de, sadece BİR pozisyon üzerinden algı ve manipülasyon yapmaya çalışıyorlar.

Türk futbolu üzerine bunca şikayetlerine rağmen, yaptıkları açıklamalarda, bugün ortaya çıkan tablonun sorumluları olan TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) yönetimi ya da MHK (Merkez Hakem Kurulu) ile ilgili en ufak yaptırım talep etmeyenler görünen o ki aslında ortamdan gayet memnunlar. 

Bizler biliyoruz ki; bu sadece bugün değil, her sezon kurgulanan; aktörleri ve senaryosu değişen, hedefi her zaman Fenerbahçe olan bir oyun… 

Ancak bir kez daha vurgulamak isteriz ki; bu sezon, ezberledikleri ve tüm kamuoyuna da ezberlettikleri sezonlar gibi olmayacak,

Bu sezon Fenerbahçe Spor Kulübü, camiası ile birlikte oyunu bozmak için tüm gücüyle sonuna kadar mücadele edecek. 

“Topyekün destek rica ediyoruz”

Değerli taraftarımız,

Fenerbahçe bir ve bütün olduğunda geri kalan her şey detaydan ibarettir. 

Bu doğrultuda, tüm yaşananlar hususunda her şeyin farkında olma refleksinden vazgeçmeden, tribünde, sosyal medyada, deplasmanlarda ve Fenerbahçe’nin olduğu her yerde omuz omuza, bir ve bütün olacağımız bu mücadele de topyekün desteğinizi rica ederiz.

Bu sene tüm oyun ve algılara, Fenerbahçe camiası olarak tek yumruk olarak cevap vermeliyiz.”
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x