Işık hızında para transferi FAST  United Payment’ta 

Işık hızında para transferi FAST
 United Payment’ta 

Türkiye’de bugüne kadar pek çok ilki gerçekleştiren United Payment, öncü uygulamalarıyla sektöre yön vermeye devam ediyor. Ülkenin ve bölgenin en büyük para transferi operasyonunu yürüten United Payment, bankalar arası her saat hızlı para transferi yapılmasını sağlayan FAST sistemi için onay alan ilk e-para şirketlerinden biri oldu. United Payment kullanıcıları da bundan böyle IBAN numarasına gerek duymadan ışık hızında para transferi gerçekleştirebilecek.

 

Finansal teknolojilerin görünmez gücü United Payment, ‘yol açan vizyoner’ yaklaşımıyla sektörde fark yaratmayı sürdürüyor. Ülkenin ve bölgenin en büyük para transferi operasyonunu yürüten United Payment, bankalar arası her saat hızlı para transferi yapılmasını sağlayan FAST sistemi için onay alan ilk e-para şirketlerinden biri oldu. United Payment kullanıcıları da bundan böyle 20 bin TL üst limitli para transferi işlemlerini, IBAN numarasına gerek duymadan ışık hızında gerçekleştirebilecek.

 

‘İlklerden biri olduğumuz için mutluyuz’

Konuyla ilgili açıklama yapan United Payment CEO’su İlker Sözdinler, “Ülkemizin nakitsiz toplum ve finansal demokratikleşme alanında gerçekleştirdiği tüm çalışmaları gönülden destekliyoruz. United Payment olarak Türkiye’nin ilk e-para şirketlerinden biriyiz. Bugüne kadar para transfer hizmeti başta olmak üzere ödeme alanında pek çok ilki hayata geçirdik. Uluslararası para transferi alanında dünya devleriyle işbirliği yapıyor ve sadece Türkiye’de değil tüm bölgede çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Genç, dinamik, yüksek kabiliyetli ekibimiz ve ülkemize katma değer sunan yeniliklerimizle ekosistemi büyütmek için elimizden geleni yapmayı sürdürüyoruz. Bu anlamda, Merkez Bankası’nın ödeme ve e-para kuruluşlarını FAST sistemine dahil etme yönündeki düzenleme kapsamında yer alan ilk şirketlerden biri olduğumuz için mutluyuz. Bu düzenleme ile hizmet verdiğimiz cüzdan kullanıcıları 7/24 fast ile ödeme hizmetinden faydalanabilecek. Ayrıca bir banka gibi müşterilerimizin kullanabilecekleri hesap açabildiğimiz, IBAN sağlayabildiğimiz için para alıp göndermek çok kolay olacak. Ülkemizin ödemeler sisteminde bu tip rekabeti artıracak düzenlemeler sayesinde dünyada üst sıralara yükseleceğine ve müşteri hizmet kalitesinin de artacağına inanıyoruz” dedi.  

 

 

IBAN ya da telefon numarası ile diledikleri saatte para transferi

Merkez Bankası’nın Liralaşma stratejisi kapsamında dijital ekonomi yol haritasının önemli bir unsuru olan FAST Sistemi’nin kapsam ve kapsayıcılığını artırmak için hayata geçirdiği uygulama sayesinde, United Payment kullanıcıları bir banka gibi doğrudan para transferi yapabilecek. Ayrıca IBAN’ın yanı sıra kullanıcılar, FAST ile “Kolay Adres” tanımlaması yaparak IBAN numarası yerine telefon, e-posta, kimlik veya pasaport numarası bilgilerini kullanarak para transferlerini EFT saatlerini kaçırma endişesi taşımadan, haftanın her günü istedikleri saatte rahatça yapabilecek. Bu sayede işlem süresi kısalacak ve hizmet kalitesi çok daha üst noktalara taşınacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x